Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

SPARŤANKA: Díky za tři body, Florine. Brankář je ale pouze světlým bodem v současné Spartě

Radost rumunského brankáře Florina Nity. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Názor
Praha - A vám se ten fotbal líbí, pane Kotal? Jedna pěkná gólová akce nemůže nic změnit na tom, že pozápasové stesky, jak nám nevyhovoval terén, mráz či soupeř, už jsou trapné. Že chceme držet míč a rozehrávat konstruktivně po zemi, jsou jen fráze. Ve skutečnosti většina balonů lítá od stoperů kamsi dopředu vysoko nad záložníky, takže je fuk, jestli se uprostřed pole pohybuje junior Karabec, nebo veterán Dočkal. Když už náhodou dá někdo míč na zem, nejpozději třetí nahrávka stejně končí u soupeře. Presink je totiž další věc, která nám nevyhovuje.
  7:16

Mám čím dál silnější pocit, že dobré ofenzivní výkony pár měsíců zpátky šly výhradně za individuálními schopnostmi fotbalistů, kteří jsou už pryč nebo na marodce.

Hráči Sparty se radují z gólu.
Kamso Mara (vlevo) z Liberce z penalty překonává Florina Nitu v brance Sparty.

Možná je tu přece jen jeden světlý moment, chtělo by se věřit optimistovi ve mně. Jenže realista ví, že i za těmi čistými konty je spíš kvalita Florina Nity než obranné hry.

Jednu otázku mám i pro sportovního ředitele. Když jste se, pane Rosický, těšil na příchod největšího bulharského talentu, vážně byla řeč o Minčevovi? Nevěděla jsem, že je na tom bulharský fotbal tak špatně. 

Autor:

Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem
Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem

Polovinu jogurtu dáme do misky, smícháme s kmínem, kajenským pepřem, sójovou omáčkou a utřeným česnekem.