Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Straka: Ke čtvrtfinále hledím se skepsí

Sport

  13:56
V Německu jsem strávil deset let jako hráč, absolvoval jsem tam i dvě trenérské štace. Proto pochopitelně výkony německého mančaftu pozorně sleduju i z Kréty, kde působím nyní. A co vidím? Jednoznačně nejpřesvědčivější se mi Němci jevili v prvním utkání proti Polsku. Potom už jim to tolik nešlo. Chybí jim větší uvolněnost a šťáva.

Němci byli původně favorité Eura. foto: AFP

Třeba porážku s Chorvatskem si nikdo nepřipouštěl. Německá média hlásala jenom jedno: Smeteme je! Jenže mančaft najednou působil hodně unaveně. To byla známka něčeho, co se potom přeneslo do utkání s Rakouskem. Tam moc záleželo na psychice a tu Němci zvládají za každých okolností.


Těsné a vydřené vítězství je nakoplo. Ke čtvrtfinále přesto hledím se skepsí, bude to hodně, hodně těžký. Raději moc netipuju výsledek. Portugalci asi půjdou dál. Nepomůže, že Němci jsou typickým turnajovým týmem.


Ne všichni jsou totiž v optimální formě. Třeba Mario Gomez byl ve Stuttgartu vynikající, na šampionátu je neviditelný. Děravější jsou i stopeři. Pochvalu zaslouží zatím nejlepší střelec týmu Podolski, stejně jako Philip Lahm, na levé straně obrany je lepší než napravo. U kapitána Michaela Ballacka je možná překvapením, že mančaft mnohem víc drží při bránění než útočení.


Na Krétě vyvolává zklamání především rychlý konec cesty domácích Řeků  za obhajobou. Nepříjemně jsme je zaskočili i my, Češi, protože si našeho fotbalu cení. Německých příznivců tady moc nenajdete. Největší sympatie místních patří Holanďanům, protože předvádí něco výjimečného – skvělou fotbalovou kvalitu. A jak asi tušíte, fandí se tady skutečně zaníceně.


Autor je bývalý reprezentant. Hrál v bundeslize, v Německu i trénoval. Nyní působí v řeckém klubu OFI Kréta.

Autor:

Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?
Opalovací krém pro miminka: Jaký vybrat?

Pokožka novorozenců a kojenců je tenká, zranitelná a má méně melaninu, což je pigment, který chrání pokožku před slunečním zářením. Kůže miminka je...