Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svěrkošův blikanec

Sport

  15:10
OSTRAVA - Ostravský fotbalista Václav Svěrkoš má štěstí, že nemá pověst Tomáše Řepky. Pokud by obránce Teplic Antonína Rosu "chytnul pod krkem" sparťanský bouřlivák, měl by každý předem jasno. Svěrkoš neudržel nervy na uzdě a není těžké najít příčinu. Baník prohrál, Svěrkošovi se nedařilo, a ještě ho bolí koleno.

Václav Svěrkoš v dresu Ostravy. foto: ČTK

Není to omluva, jen připomenutí toho, že podobné incidenty by se měly řešit s chladnou hlavou. Dáváme fotbalistům morální kázání, a přitom sami milujeme tvrdý kontaktní sport, při kterém se občas do krve zmlátí i diváci v hledišti.

Ostravský útočník chyboval a za strčení do Rosy by měl nést odpovědnost, bez ohledu na to, jestli je reprezentantem, či nikoliv. Nemá však smysl z incidentu vytvářet aféru. Stejně jako Svěrkošovo zatemnění mysli totiž českému fotbalu škodí i teatrální etudy hráčů, kteří se kdykoliv ochotně skácí k zemi jako zastřelení.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...