Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svěrkošův blikanec

Sport

  15:10
OSTRAVA - Ostravský fotbalista Václav Svěrkoš má štěstí, že nemá pověst Tomáše Řepky. Pokud by obránce Teplic Antonína Rosu "chytnul pod krkem" sparťanský bouřlivák, měl by každý předem jasno. Svěrkoš neudržel nervy na uzdě a není těžké najít příčinu. Baník prohrál, Svěrkošovi se nedařilo, a ještě ho bolí koleno.

Václav Svěrkoš v dresu Ostravy. foto: ČTK

Není to omluva, jen připomenutí toho, že podobné incidenty by se měly řešit s chladnou hlavou. Dáváme fotbalistům morální kázání, a přitom sami milujeme tvrdý kontaktní sport, při kterém se občas do krve zmlátí i diváci v hledišti.

Ostravský útočník chyboval a za strčení do Rosy by měl nést odpovědnost, bez ohledu na to, jestli je reprezentantem, či nikoliv. Nemá však smysl z incidentu vytvářet aféru. Stejně jako Svěrkošovo zatemnění mysli totiž českému fotbalu škodí i teatrální etudy hráčů, kteří se kdykoliv ochotně skácí k zemi jako zastřelení.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.