1. července 2011 17:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT: Chvála tiché české finalistky

Petra Kvitová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petra Kvitová. | foto: ČTK

PRAHA Po 17 letech se Petra Kvitová stala první levorukou finalistkou Wimbledonu. Nejde o jedinou výjimečnou vlastnost, kterou oplývá česká tenistka. Do závěrečného utkání slavného turnaje se dostala, aniž by ke každému úderu přidala hlasité heknutí.

Děkujeme z hloubi svých uší. Zatímco diváci musí být během hry zticha, u hráček už dávno zábrany padly. Být hlučný na kurtu je prostě módní trend.

Běloruska Azarenková včera vydávala proti české soupeřce zvuky na úrovni zahradní sekačky. Klid si Kvitová neužije ani zítra proti Rusce Šarapovové, která v Londýně posbírala při měření během zápasu nejvíc decibelů.

Existují oprávněné pochybnosti, jestli tím tenisové sirény úmyslně nepřekrývají při odpalování zvuk míčku a nezískávají i psychologickou výhodu. Úspěch Kvitové tím nabývá ještě na vyšší hodnotě. Příležitost zakřičet si radostí může využít po vítězném finále. To už nikomu ve Wimbledonu určitě vadit nebude.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.