27. listopadu 2012 23:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Atraktivní liga skončila. Škoda

Plzeň (Limberský a Kolář) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň (Limberský a Kolář) | foto: ČTK

Česká liga jde nahoru, pravil plzeňský trenér Vrba. Za pravdu mu dávají atraktivní zápasy, krásné góly či velké příběhy. Soutěž má za sebou povedený půlrok, což nepřekryje ani nechutný odér korupční aféry.

Napínavou podívanou zaručuje těsný boj o titul. K Plzni a Spartě, kterým se dařilo i v Evropské lize, se přidal Jablonec. Všechny tři týmy zdobily vyrovnané výkony, spousta vstřelených gólů a pevné obrany. Jejich vzájemné zápasy patřily k vrcholům podzimu.

Ligový podzim: vyrovnanost, góly a stín korupce

Úroveň soutěže ještě zvyšují Olomouc, Mladá Boleslav nebo Dukla. Fandí ofenzivnímu stylu. A že občas prohrají? No a co - důležitější je spokojený divák.

Do této skupinky by rádi patřili i ve Slavii, Ostravě a Teplicích. Tradiční mužstva se ovšem trápí. Ale i to na jaře ligu okoření – povede se jim poskočit nahoru, nebo se budou strachovat o záchranu?

Druhá polovina soutěže bude zkrátka napínavá na obou koncích tabulky. Skoro aby si fanoušek povzdechl: "Škoda, že liga končí." To zvykem nebývalo.

Petr Šedivý

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.