3. června 2014 9:15 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Chyba, slova a tenisové ego aneb značka H+H

České tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká | foto: ČTK

PRAHA V ženském pavouku French Open vypadává jedna favoritka za druhou, rozloučila se i Petra Kvitová. O víkendu však došlo ještě k jednomu dalšímu překvapení.

Andrea Hlaváčková uznala, že udělala chybu, když se na podzim minulého roku rozhodla ukončit spolupráci v deblu s Lucií Hradeckou. Spolupráci, která jim vynesla čtyři finále grandslamu – dvě z toho úspěšná. Spolupráci, díky které mají dalších deset turnajových triumfů.

Nyní Hlaváčková připouští, že to musí být ona, kdo by měla Hradeckou – která rozchod označila za šok – oslovit. Tenis je přitom sport, kde „velikost ega“ často rozhoduje o úspěchu a neúspěchu. Hráči musí zkrátka především myslet na sebe a neustále se ubezpečovat, že oni jsou ti nejlepší.

Proto jsou slova Hlaváčkové poměrně překvapivá a dají se vyložit jako pokus o návrat ke značce H+H. Jisté je, že čeští fanoušci by to uvítali. Jak na ta slova však zareaguje ego Hradecké? To ukáží až další měsíce...

givVojtěch Gibiš