22. srpna 2011 11:11 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Co na Letné stále chybí

Sparta - Hradec (Podaný se přes obránce nedostal). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Hradec (Podaný se přes obránce nedostal). | foto: ČTK

PRAHA Gratulace za vítězství nad Hradcem Králové. Jenže i kdyby fotbalisté Sparty včera porazili ligového soupeře 10:0, stejně to nezamete zklamání z jejich klíčového selhání. Největší handicap současné Sparty se dá pojmenovat až příliš snadno.

Kolapsy přicházejí v zápasech, které jsou pro vývoj sezony nesmírně důležité. V tom má Plzeň výrazně navrch. Kdo by si loni myslel, že bude Žilina nepřekonatelnou překážkou. Nakonec slovenský mistr obral českého favorita o naději na Ligu mistrů.

Letos má sparťanský balvan v Evropské lize jméno Vaslui. Zase jde o slabšího soupeře, který si však už doma vytvořil víc než solidní náskok.

Alespoň existuje šance na nápravu ve čtvrteční odvetě. Dosavadní výsledky Sparty neznamenají mnoho, pokud si postup tentokrát pro sebe neurve. V opačném případě to vypovídá o nepoučitelnosti, což není vlastnost šampionů.