26. října 2011 16:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Fotbal a žumpa? Trefné

Karel Kapr a Petr Drobisz u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Kapr a Petr Drobisz u soudu. | foto: ČTK

Olomoucký soud zprostil viny účastníky korupční aféry Olomouc – Bohemians Praha. Připustil sice, že by k předání úplatku v roce 2009 mohlo dojít, předložené důkazy mu ale na rozdíl od fotbalové disciplinární komise nestačily.

PSALI JSME:

Pokud se státní zástupce neodvolá, znamená to jediné: fotbalový fanoušek se asi nikdy nedozví, co se tenkrát v posledním kole fotbalové ligy opravdu stalo.

Soudce Aleš Vašků ale řekl ještě jednu zásadnější věc, pod kterou by se mohlo podepsat mnoho lidí, kteří dění v nejpopulárnějším sportu sledují.

Fotbalové prostředí přirovnal ke smradu, který se šíří vesnicí při změně počasí. Je žumpou, ve které se daří intrikám a nekalému jednání.

Může být ale ještě hůř. A to pokud by nyní na verdikt soudu omilostněním zareagovaly i orgány fotbalové asociace. Daly by tak najevo, že je současný český fotbal nejen prohnilý, ale i nesvéprávný.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.