2. dubna 2010 10:40 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN : Fotbalové krasobruslení

Radost fotbalistů Barcelony. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost fotbalistů Barcelony. | foto: Reuters

PRAHA U krasobruslení se často vyskytují námitky proti způsobu, jakým se rozhoduje o vítězích a poražených. Vše závisí na známkách rozhodčích, kteří se třeba špatně vyspí nebo jim prostě nejste sympatický.

Bez ohledu na všechny připomínky je škoda, že se podle stejných hledisek nehodnotil výsledek utkání, v němž fotbalisté Barcelony proti Arsenalu ukázali, že se na hřišti nemusí jen rutinně nakopávat míč od branky k brance. Tolik rozmanitých nápadů vám dnes neukáže nikdo jiný než právě katalánský velkoklub.

Jakýkoliv krasobruslařský rozhodčí by neváhal a Barcelona by vysoko zvítězila. Ve skutečnosti se musela spokojit s remízou 2:2.

Nespravedlnost? Tentokrát asi ano, ale je také nutné uznat, že kvůli jedné výjimce nemá cenu měnit zavedené pořádky. Třeba v české lize lze fotbalovou poezii zahlédnout jen při vzácných záblescích. Proto bude lepší, když zůstaneme u osvědčeného: Kdo dá víc gólů, vyhrál.

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz