22. května 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Gól, nebo ne? Podivná pravidla kazí šampionát

Ruský útočník Malkin před běloruskou brankou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský útočník Malkin před běloruskou brankou. | foto: Reuters

PRAHA Boje v základních skupinách jsou minulostí, hokejový šampionát v Bělorusku se přehupuje do své druhé fáze. Slovensko v ní bude chybět, naopak Rusové už sebevědomě pokukují po zlatu.

Hm, zajímavé, ale co rozhodčí? „Předvedou“ se i v play off? ptají se zasvěcení. Muži v pruhovaném jsou totiž v posledních dnech tématem číslo jedna. V hlavní roli je jejich nešetrné posuzování situací před brankáři.

Například Dánsku gólovou trefu v duelu s českým výběrem uznali, ale Kanadě nebo Lotyšům nikoliv. „Postavení hráče v brankovišti,“ zněly verdikty. I když televizní záběry mnohdy rozklíčovaly opak a poškozený tým vehementně protestoval...

Problém je i s videozáznamem. Přestože je na jednu branku namířeno hned několik kamer, rozhodčí si v těchto případech nesmí vyžádat pomoc kolegy u videa. Pravidla to zkrátka zakazují.

Proč? Kdo ví. Možná si šéfové světového hokeje myslí, že se sudí během krátké chvíle vždy rozhodnou neomylně. Sporné situace by si rozhodně zasloužily benevolentnější posuzování. Prospělo by to atraktivitě a ulevilo zbytečným sporům.

lsoLukáš Šonský

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!