20. prosince 2011 14:14 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Hokej ve skleníku

Kometa Brno - Sparta Praha, autor první brněnské branky Jaroslav Svoboda (vlevo) se raduje se spoluhráči.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kometa Brno - Sparta Praha, autor první brněnské branky Jaroslav Svoboda (vlevo) se raduje se spoluhráči. | foto: ČTK

PRAHA Nikdo nemůže nařídit šéfům hokejové extraligy, aby přerušili soutěž během dnů státního smutku. Na doporučení vyřčené i premiérem Nečasem odpověděli jednoznačně. Na zimních stadionech se bude hrát ve středu i ve čtvrtek podle původního plánu. Kdyby si alespoň dokázali svoje rozhodnutí obhájit. Dozvěděli jsme se, že funkcionáři dostali na výběr dvě varianty. Zrušit nebo nezrušit – a zvolili prostě jednu z nich. Tečka.

V případě zářijové nehody letadla s týmem Jaroslavle, na jehož palubě zahynuli i tři čeští reprezentanti, se postupovalo jinak. Došlo k odložení začátku nové sezony. Podobné rozhodnutí bylo bez jakýchkoliv pochybností po mimořádné tragédii zcela na místě.

ČTĚTE TAKÉ

Po úmrtí Václava Havla je ale vhodná úplně stejná pieta. Navzdory nabitému termínovému kalendáři i vysoké návštěvnosti, jaké přinášejí předvánoční zápasy. Takto hokej vyvolal dojem, že žije v uzavřeném skleníku a daleko mimo mantinely nedohlédne.

Anketa

Měla by být během dnů státního smutku přerušena hokejová extraliga?

Ano 389
Ne 249

Advantage Consulting, s.r.o.
STAŇ SE TÍM NEJLEPŠÍM IT RECRUITEREM

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 20 000 - 40 000 Kč