Středa 28. února 2024, svátek má Lumír
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Hudba podle Viktorie

Sport

  23:30
PRAHA - Operní pěvci občas zavítají na fotbalový stadion přednést hymnu před výkopem mezinárodního utkání, ale interakce opačným směrem zatím příliš nefungovala.

Oslavy velkého postupu. Plzeň míří do Ligy mistrů foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Teď se to pokusili změnit v Plzni. Tamní Viktoria si na podzim v Lize mistrů vydělala 300 milionů korun a ukazuje, že veřejné peníze může fotbalový klub nejen polykat, ale i částečně vracet. Patnáct milionů z jejího dvacetimilionového daru městu dostane podle včerejšího rozhodnutí na radnici v následujících letech hudební festival Smetanovské dny.

Až tedy budou poslouchat 5. února diváci scény z nejslavnějších Smetanových oper při zahajovacím koncertu, budou moci poděkovat za umělecký zážitek také Pavlu Horváthovi nebo Petru Jiráčkovi. Jen ať bariéry mezi zdánlivě neslučitelnými světy padají dál!

Tohle je výzva i pro Spartu. Pod vedením Jaroslava Hřebíka by nejen měla hrát líbivý fotbal, postoupit do Ligy mistrů, ale také přispět na Pražské jaro.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...