20. října 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Jiní dopadli mnohem hůř

David Bystroň (vpravo) a Martin Fillo opouštějí trávník stadionu v Barceloně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Bystroň (vpravo) a Martin Fillo opouštějí trávník stadionu v Barceloně | foto: Reuters

PRAHA Není porážka jako porážka. Aby nedošlo k mýlce, fotbalisté Plzně včera nepůsobili na hřišti ani v jednom ohledu lépe než FC Barcelona. S tím budou snad souhlasit i největší patrioti ze západu Čech.

Nabízí se však víc pohledů. Na Nou Campu totiž dopadli Plzeňští mnohem lépe než zástup poražených, kteří ze stejného místa odjížděli se svěšenou hlavou a rozklepanými koleny. A to se přece cení. Třetí zápas českého klubu v Lize mistrů můžeme brát jako poměrně objektivní měřítko jeho kvality.

VŠE O ZÁPASECH LIGY MISTRŮ

Když se chcete přesně dozvědět, jak jste dobří, je nejlepší se porovnat přímo s těmi nejlepšími. V tenise to poznáte, když se utkáte se světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Jak jste kvalitní sprinter zase můžete zjistit, pokud se postavíte na dráhu s rekordmanem Usainem Boltem.

Ve fotbale se dnes dozvíte o svých kvalitách nejvíc v Barceloně a Plzeň jí nedovolila spustit obvyklý gólový festival. To je víc, než si dovolil kdokoliv dopředu prorokovat.