1. listopadu 2012 23:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Křetínského kabela mohla splnit účel

Daniel Křetínský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Křetínský. | foto: archivLidové noviny

PRAHA Některá bulvární média přisuzovala oné kabele až nádech mystického tajemna. Taška, kterou si šéf Sparty Daniel Křetínský v polovině září vzal na setkání s předsedou fotbalové asociace Miroslavem Peltou, ale asi žádné výbušné důkazy o nekalých praktikách v českém fotbale neobsahovala.

Aspoň tak si lze vysvětlit úterní slova šéfa protikorupční policie Tomáše Martince. Nadále ale není jasné, s čím vůbec Křetínský přišel a proč se neobrátil nejprve na policii a nedal jí tak šanci případ potichu řešit. Vystoupení před novináři za asistence vyděšeného Pelty totiž muselo všechny případné nekalé živly vyplašit a znemožnit tak policii jednat.

Jenže je možné, že právě tohle bylo cílem sparťanského šéfa. Jako právník si je určitě dobře vědom, co před soudem obstojí a co ne. Pokud měl pocit, že je Sparta poškozována, ale nemůže to dokázat, mohlo mu veřejné vystoupení a vyplašení pomoci. Ať je to tak nebo tak, tahle kauza k vyčištění místního zatuchlého fotbalového prostředí asi moc nepřispěje.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!