22. září 2010 8:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Kéž bychom byli věčně druzí, říkají si v Edenu

Slavia - Sparta (fanoušci Slavie). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Sparta (fanoušci Slavie). | foto: ČTK

PRAHA Tohle že je krize? V šedesátých letech minulého století hráli fotbalisté Slavie během nejtemnější části svojí historie dokonce o záchranu v druhé lize. Jenže to si pamatuje jen málokterý z jejích současných fanoušků.

Příznivce slavného klubu musí nejvíc děsit, v jak zanedbaném stavu se Slavia ocitla nyní. Když loni poprvé po 66 letech dokázala vyhrát dva tituly za sebou, nikdo by temné vize v hlavě nenosil.

Nejhorší pro červenobílé společenství není čerstvá porážka vderby se Spartou, ale hlavně bezvýchodnost současné situace. Zvlášť po ekonomické stránce se klub bude vzpamatovávat pořádně dlouhou dobu. Bez stabilního hospodaření nelze čekat žádné zázraky. Smířit se s nepříliš růžovou perspektivou bude bolet, ale jiná cesta se nenabízí.

V nedávné minulosti se z tábora Sparty ozývalo směrem ke slávistům, že zůstanou věčně druzí. S jindy jízlivou nálepkou by se v Edenu dnes určitě rádi smířili.

Rozhovor s ředitelem Slavie Miroslavem Platilem o finanční situaci klubu čtěte ve středuv deníku

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz