12. prosince 2011 22:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Mourinhova mylná analýza

Josep Guardiola (vlevo) a José Mourinho | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josep Guardiola (vlevo) a José Mourinho | foto: Reuters

PRAHA Fanoušci Barcelony mají jasno o výjimečnosti svého týmu a přikyvovat musí také zbytek fotbalového světa. Zápas s Realem Madrid měl potenciál mírně poupravit stávající pořádky, ale místo toho dál platí status quo.

Pro trenéra Josého Mourinha představovala snaha ukončit dominanci rivala jeden z hlavních motivů, proč se Realu ujmout. Od začátku minulé sezony měl proti Barceloně devět příležitostí ukázat, jaké pokroky dělá jeho tým, ale Bílý balet v nich dokázal zvítězit jedinkrát.

ČTĚTE TAKÉ

Po sobotní porážce přišel Mourinho s vysvětlením, že soupeři pomohlo k výsledku štěstí. U nejčastěji citované věty v pozápasových ohlasech působil klidně, což u něj dřív nebylo zvykem. Asi se tím snažil dodat svým slovům váhu. Kdo ale někdy v poslední době viděl hrát Barcelonu, musí uznat, že má svoji sílu založenou na úplně jiných zbraních. Mourinhova „vědecká“ analýza proto působí spíš jako předzvěst příští porážky od Barcelony.

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR MONTÁŽE AUTOMATICKÝCH SYSTÉMŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč