Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Nebojte, Kvitová nebude druhou Vaidišovou

Sport

  16:00
PRAHA - Aby se člověk stal špičkovým tenistou, nestačí mu jen talent a tvrdý trénink. Mezi nejlepší hráče a hráčky se zařadí pouze ti, kteří k potřebným praktickým dovednostem přidají i správné povahové vlastnosti – pevné nervy, pokoru, zdravé sebevědomí i skromnost.

Petra Kvitová foto: ČTK

Petře Kvitové je teprve dvacet let, ale pomalu zraje na kurtu i v hlavě. Přestože stoupá světovým žebříčkem vzhůru a září na grandslamových turnajích, uvnitř zůstává tou stydlivou, ale vstřícnou dívkou. "Chci být jen sama sebou," tvrdí po postupu do čtvrtfinále Australian Open blondýnka, která nehledě na únavu trpělivě zvedá novinářům telefony klidně pár minut po zápase.

Ne proto, že se ráda zviditelňuje. Prostě to považuje za slušnost. Je největší nadějí českého tenisu, ale hvězdné manýry byste u ní hledali jen těžko. A to je dobře. Jedna mladá star s arogantním chováním tu už byla. A všichni si moc dobře pamatují, jak to s Nicole Vaidišovou nakonec dopadlo.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat