Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Podivná rozhodnutí fotbalových bossů

Sport

  9:00
PRAHA - Bossové českého fotbalu mají v posledních letech nadání dělat podivná rozhodnutí, která přinášejí především otázky a kroucení hlavou.

Šéf Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta foto: Mafra - Ladislav Němec

Zářným příkladem je včerejší verdikt o tom, kdo postaví nové sídlo asociace v Praze na Strahově. Výkonný výbor schválil firmu Syner a odůvodnil to tím, že má český kapitál, není to stavební gigant a už má zkušenosti se sportovními stavbami.

Ponechme stranou, že Syner patří na poli stavebních firem k významným hráčům. Zajímavější je vysvětlení se sportovními stavbami. Sídlo organizace se totiž skládá z kanceláří a zasedacích místností, není potřeba umět položit trávník či postavit ledovou plochu.

Pravdou však je, že multifunkční arény Syner postavit umí. Povedenou halou se tak mohou pochlubit třeba Karlovy Vary. Jenže právě výběr firem, které stavbu stadionu zrealizují, se stal před lety po slavné "karlovarské losovačce" symbolem manipulace.

Po úterý tak přibyly další otazníky...

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...