23. prosince 2012 11:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Proč hokejisté nemají klid

Lev Praha - Torpedo Nižnij Novgorod. Útočník Lva Ľuboš Bartečko (uprostřed) se raduje z gólu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lev Praha - Torpedo Nižnij Novgorod. Útočník Lva Ľuboš Bartečko (uprostřed) se raduje z gólu | foto: ČTK

Jsou Vánoce, čas klidu, ale ten si hokejisté tradičně moc neužijí. Extraliga poběží v plném proudu, Lev Praha bude v KHL hrát i na Štědrý den, a aby toho nebylo málo, tak 26. prosince začne v Ufě mistrovství světa hráčů do dvaceti let.

Klidné Vánoce neprožijí ani hokejisté, kteří normálně působí v NHL. Většina z nich bude myšlenkami u nekonečných jednání o nové kolektivní smlouvě. Vedení soutěže zrušilo další várku zápasů a vypadá to, že výluka pohltí celý ročník.

Dojde tak na slova Romana Hamrlíka, který se nebál otevřeně zkritizovat šéfa hráčské asociace Donalda Fehra za tvrdohlavý postoj, kvůli kterému přicházejí o peníze hráči i majitelé klubů.

Hamrlíka sice většina hokejistů odsoudila, jenže oni jsou už nyní v minusu a je téměř jisté, že tenhle spor nevyhrají. Na straně osmatřicetiletého beka jsou navíc fanoušci, kvůli nimž se hokej hraje.

Advantage Consulting, s.r.o.
OBCHODNÍK – AUTOMATIZACE

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 65 000 Kč