Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Psychologie a psychopati

Sport

  22:00
PRAHA - Jedna teorie tvrdí, že lidská psychika dělá minimálně padesát procent sportovního výkonu. Jiná zase, že čím blíže hranici fyzického limitu jste, potom o zbývajících pár procentech rozhoduje hlava, jestli se posunete až na absolutní vrchol.

Česká tenistka Petra Kvitová nabírá psychickou sílu mezi gemy foto: ČTK

Ať už se přikloníte k čemukoli, má mentálně silná Petra Kvitová velkou výhodu. A zpackaná smeč, jež české tenistce ztížila v poslední bitvě život, to jen tak nezmění.

Stejně tak nejspíš nic nezmění psychickou labilitu některých nenapravitelných rebelů, jakým určitě je Mario Balotelli, italský fotbalista Manchesteru City. Tenhle potížista se už proslavil rvačkami se spoluhráči, požárem v domě při vlastní párty či házením šipek po juniorech – prostě jen tak, z nudy.

A tak se pro jistotu v nedělním kole připomněl šlápnutím na soupeřovu hlavu. Inu, dnešní sport se bez psychologů neobejde. Ale někomu už zkrátka není pomoci...

Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS
Pomozte se zbavit zácpy u vašich dětí: zařaďte do jejich jídelníčku vlákninu GOS/FOS

V poslední době se stále více hovoří o významu vlákniny GOS/FOS. Co to vlastně je a proč by neměla chybět ve stravě vašeho potomka? Může například...