Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Psychologie a psychopati

Sport

  22:00
PRAHA - Jedna teorie tvrdí, že lidská psychika dělá minimálně padesát procent sportovního výkonu. Jiná zase, že čím blíže hranici fyzického limitu jste, potom o zbývajících pár procentech rozhoduje hlava, jestli se posunete až na absolutní vrchol.

Česká tenistka Petra Kvitová nabírá psychickou sílu mezi gemy foto: ČTK

Ať už se přikloníte k čemukoli, má mentálně silná Petra Kvitová velkou výhodu. A zpackaná smeč, jež české tenistce ztížila v poslední bitvě život, to jen tak nezmění.

Stejně tak nejspíš nic nezmění psychickou labilitu některých nenapravitelných rebelů, jakým určitě je Mario Balotelli, italský fotbalista Manchesteru City. Tenhle potížista se už proslavil rvačkami se spoluhráči, požárem v domě při vlastní párty či házením šipek po juniorech – prostě jen tak, z nudy.

A tak se pro jistotu v nedělním kole připomněl šlápnutím na soupeřovu hlavu. Inu, dnešní sport se bez psychologů neobejde. Ale někomu už zkrátka není pomoci...

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat