Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Rakouské nekalosti

Sport

  22:30
PRAHA - Rakušané vládnou Turné čtyř můstku. Po Loitzlovi, Koflerovi a Morgensternovi letos prodlouží šňůru vítězství červenobílých nejspíš Gregor Schlierenzauer. A pokud ne, druhou a třetí příčku okupují jeho krajané.

Nejlepší Rakušané v prvním kole: Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Andreas Kofler a Wolfgang Loitzl. foto: Reuters

Přesto dominance Rakouska budí rozpaky. Od prvního závodu v Oberstdorfu je zřejmé, že jim k výhře v 60. ročníku nepomáhá jen vlastní um, ale i velká „ohleduplnost“ rozhodčích.

ČTĚTE TAKÉ

Opakování prvního kola úvodního závodu možná bylo netradiční, ale při přimhouření obou očí se dalo ještě respektovat. To, co včera musel absolvovat Japonec Ito, je ale čistá hanebnost. Jury nejprve pustila jediného skokana, který je nyní schopen domácím konkurovat, do neregulérních podmínek, aby vzápětí pět minut čekala na ideální vítr pro Koflera, který se tak stal vítězem závodu.

Jistě, světový skok stojí na německých a rakouských sponzorech a fanoušcích. Ti ostatní se ale na podobné divadlo dlouho koukat nevydrží…

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!