5. srpna 2010 13:36 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Řepka se kaje za plivanec. Ale pozdě

Hráči AC Sparta Praha Tomáš Řepka (vpravo) a Erich Brabec trénují před odvetným zápasem 2. předkola fotbalové Ligy mistrů proti Metalurgu Liepaja | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hráči AC Sparta Praha Tomáš Řepka (vpravo) a Erich Brabec trénují před odvetným zápasem 2. předkola fotbalové Ligy mistrů proti Metalurgu Liepaja | foto: Stanislav Zbyněk, ČTK

PRAHA Tomáš Řepka se omlouvá. Plivnutí na útočníka Slovácka Ladislava Volešáka prý byla velká chyba. "Normálně nejsem sprosťák, který plive," dušuje se kapitán Sparty.

Slova to jsou hezká, ale přicházejí trochu pozdě – deset dnů po inkriminovaném zápase. Proč až teď? Tiskové oddělení Sparty koncem minulého týdne nechtělo nic komentovat. Samotného Řepku mluvit nenechali, nebo mu to aspoň nedoporučili.

Všichni se teď soustředíme na důležité utkání předkola Ligy mistrů s Poznaní, vysvětloval mluvčí Ondřej Kasík. Znělo by to logicky, kdyby se teď řízný stoper nevytáhl s pokáním den před ještě důležitější odvetou na hřišti polského mistra. Nebo se snad Sparta cítila po jednobrankové domácí výhře tolik sebejistá, že už se ani nepřipravuje?

Těžko. Řepkova omluva rovněž přichází den před jednáním disciplinárky, která rozhodne o výši jeho trestu. Proto působí (byť je snad myšlena opravdu upřímně) trochu vypočítavě a prázdně...

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz