Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Slavný hráč manažerem. Šmicer ven!

Sport

  7:31
Od národního mužstva odchází muž, který byl jedním z nejúspěšnějších českých fotbalistů. Byl uznávaný fanoušky, oblíbený mezi novináři. Přesto jako manažer reprezentace Vladimír Šmicer končí hořce.

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek (vlevo) a manažer týmu Vladimír Šmicer foto: ČTK

Tenkrát v listopadu 2009 z hodiny na hodinu ukončil mimořádnou hráčskou kariéru a stal se pravou rukou reprezentačního trenéra Michala Bílka.

Do té doby neposkvrněná Šmicerova aura v očích veřejnosti uvadala. Uvadala s výsledky týmu, ač na nich měl podíl minimální. Šmicer za každé situace stál za koučem, který u lidí rozhodně oblíbený nebyl (pokřik "Bílek ven!" se stal národním folklorem) a tím v nelibost upadal i on sám.

Paradoxně nejvíc minusových bodů nasbíral ve chvíli, která mohla přinést především plusy. Za oslavu postupu na Euro 2012 s roztrhanými obleky reprezentantů vyčinil Šmicerovi i jindy shovívavý šéf asociace Pelta.

Tenkrát vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem z roku 2005 svou pozici ještě ustál. Nyní po zpackané kvalifikaci na mistrovství světa 2014 mu vedení fotbalu už smlouvu neprodlouží. Šmicer tak následuje kouče Bílka, který před měsícem rezignoval.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat