Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Spolupořádání Eura 2020? Šílenost, ale také česká výzva

Sport

  8:00
PRAHA - Fotbalové mistrovství Evropy se v roce 2020 uskuteční ve 13 evropských městech. Jedním ze spolupořadatelů chce být i Česko. Má to však několik zádrhelů.

O2 Aréna. foto: ČTK

Tím největším je absence stadionu s kapacitou alespoň 30 000 diváků. Což je jedna z podmínek. Česko by tak muselo postavit nový stadion. Ale... Vzpomínáte, jaké problémy byly s postavením hokejové Sazka arény? Otázkou je také využití takového stadionu po skončení Eura.  Na první pohled tedy kandidatura vypadá jako úlet.

Ale zároveň je pořadatelství takového turnaje prestižní záležitostí a reklamou pro celou zemi.  Podobná šance už se nikdy nemusí opakovat. Model se 13 pořadatelskými městy je totiž ojedinělou výjimkou.  Není divu, že český fotbal o pořadatelství bojuje. Jen je zapotřebí všechno důkladně promyslet. Tak, aby stadion pak nechátral, ale hrál na něm alespoň jeden ligový tým a aréna lákala i k pořádání velkých kulturních akcí.

Euro v Česku vypadá jako šílenost, ale je to také výzva.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...