15. prosince 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Summanen & Avangard

Střídačka Omsku, vlevo kouč Summanen. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střídačka Omsku, vlevo kouč Summanen. | foto: www.hawk.ru

Když jste na jaře slýchali o šílených praktikách Raima Summanena, možná jste také nevěřícně zakroutili hlavou. Je to vůbec možné?

Než finský kontroverzní trenér z Omsku vyletěl, pravidelně štval svoje hokejisty urážlivými gesty. S některými, a to včetně Jaromíra Jágra, měl dokonce touhu prát se v šatně o přestávkách zápasu.

Ještě neuvěřitelnější se ale teď zdá být překvapivá zpráva, že hokejový Avangard povolává Summanena zpět. Jenže to je Rusko -země, která už několikrát dokázala, že se v ní může dít cokoliv...

PSALI JSME:

Představte si, že by se pod barcelonského kouče Pepého Guardiolu vrátil švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič, který se s ním nesnášel. Nebo že by "problémové dítě" Mario Balotelli mířilo zpět do milánského Interu - tam, kde ho vypískávali vlastní fanoušci.

V Omsku se rozhodli vstoupit podruhé do stejné řeky, i když se v ní už jednou málem utopili. Ale co čekáte od klubu, který Summanenova předchůdce vyhodil v období, kdy mu patří třetí místo.