14. října 2012 19:21 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Tak určitě? Už nikdy!

Největší slovenské hvězdy Marek Hamšík (vlevo) a Martin Škrtel. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Největší slovenské hvězdy Marek Hamšík (vlevo) a Martin Škrtel. | foto: ČTK

PRAHA Těžko říct, kde se vzalo, ale to sousloví denně používají tisíce lidí. Už několik let. Nikomu to zpravidla nevadí, ale když po něm sáhnou známí sportovci, je z toho málem událost. Leckdo se nad tím jen trpce pousměje, ale na Slovensku se rozhodli bouchnout do stolu. Vedení tamního fotbalového svazu rozdalo reprezentantům manuál, který je nabádá, aby se vyvarovali frází typu „tak určitě“, případně „šance jsou padesát na padesát“.

Není to špatný nápad. I když nabízené možné odpovědi třeba na hodnocení soupeřů („Skupinu vnímáme jako hratelnou, ale zároveň těžkou a zrádnou. V každém utkání chceme dosáhnout na výsledek, který nás udrží ve hře o postup až do konce kvalifikace…“) taky nejsou nic moc a tak trochu dělají z hráčů nemyslící tvory, rozhodně jsou lepší než věta „Jdeme zápas od zápasu“.

Jde o poměrně výstižný doklad snahy, jak zachovat reprezentantům tvář. Že by se podobný manuál hodil i českým hráčům, případně jejich manažerovi?