15. května 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Plzeň a Sparta. Nové zásobárny reprezentačních hráčů

Marek Bakoš (vlevo) a Lukáš Vácha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Bakoš (vlevo) a Lukáš Vácha | foto: MAFRA - Michal Sváček

PRAHA Petr Čech je v Chelsea hvězdou, Tomáš Rosický v Arsenalu oblíbencem kouče i fanoušků. Oporou ve Freiburgu se během pár měsíců stal Vladimír Darida. Správný krok udělal Marek Suchý, když odešel ze Spartaku Moskva do Basileje.

Kdo dál z českých fotbalistů má ve významných zahraničních klubech důležitou roli? Možná ještě Tomáš Sivok v Besiktasi. Není ostudou, že vás další jména nenapadají. Češi v cizině, to už není terno jako dřív.

I proto v nejnovější nominaci národního mužstva krajánci nemají převahu. Trenér Pavel Vrba na přípravu ve Finsku bere šest sparťanů a tři hráče z Plzně.

„Sparta s Plzní mají kvalitu, za každou cenu nemusí hráče prodávat. Kdyby tyhle kluby působily v zahraničních soutěžích, patřily by do středu tabulky, možná i výš,“ říká kouč.

Když reprezentace před deseti lety na Euru v Portugalsku otáčela památný zápas s Nizozemskem (3:2), v základní sestavě byl jediný zástupce z české ligy – sparťan Karel Poborský. Jaký to rozdíl proti současnosti.

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz