8. prosince 2012 18:32 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Vývoj v NHL je jako domeček z karet

Šéf NHL Gary Bettman | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf NHL Gary Bettman | foto: Reuters

Tyhle ztráty na rozdíl od finančních asi nepůjde jen tak spočítat. Kolik dolarů stojí denně výluka nejlepší hokejové ligy světa NHL, jde poměrně jednoduše vyčíslit. Zjistit, kolik znechucených a rozčilených fanoušků několikaměsíční hádání o přerozdělení peněz přineslo, už půjde asi poněkud hůře.

A kdoví, zda některé slabší povahy neskončily už kvůli tomu i na pohotovosti - vždyť v Kanadě je hokej cosi rovnající se náboženství.

Více zde

Ze začátku byly sympatie fanoušků na straně hokejistů. Teď lze z reakcí na sociálních sítích vyčíst jasný vzkaz: už nás nebaví čekat, až se hrabiví majitelé dohodnou s chamtivými hráči ve sporu miliardářů s milionáři.

Obě strany v minulých dnech ukázaly, že jsou schopny ústupků. A ve čtvrtek večer to už dokonce vypadalo na dohodu. Jenže pak se kvůli některým nadutým egům přítomných účastníků sesypala jednání jak domeček z karet.

Po minulé celosezonní výluce se diváci překvapivě do ochozů arén NHL vrátili. Otázkou je, zda budou mít chuť dělat ze sebe hlupáky i podruhé...

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky