Čtvrtek 16. září 2021, svátek má Ludmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Z bláta do louže. Brazílie potřebuje čerstvou krev

Sport

  6:00
PRAHA - Děkujeme, odejděte! Trenér brazilských fotbalistů Luis Filipe Scolari se po mistrovství světa loučil s reprezentací „kanárků“ neúspěchem. Čtvrté místo a utrápené výkony? Ne, podobný scénář si domácí rozhodně nerýsovali.

Carlos Dunga. foto: ČTK

Odvolání hlavního kouče byl nevyhnutelný tah, o němž se spekulovalo už během šampionátu. Především pak po ostudném debaklu v semifinálovém utkání s Německem, kdy Brazílie prohrála 1:7.

Na lavičku jihoamerické země teď usedne Carlos Caetano Bledorn Verri, který je známý pod jménem Dunga. Bývalý vynikající fotbalista už v minulosti tamní reprezentaci vedl, brazilská federace ho v úterý do uctívaného křesla znovu oficiálně jmenovala.

Cíl je jasný: popostrčit mužstvo zpět na vrchol. Ale jestli je Dunga zcela správnou volbou, lze říct jen stěží. V brazilském případě je to spíš skok z bláta do louže... Padesátiletý trenér sice získal s týmem bronz na olympiádě, ale na MS před čtyřmi lety zase skončil s mužstvem už ve čtvrtfinále.

Brazilci by spíše potřebovali čerstvou krev. Takovou, která by fotbalové pohodáře znovu poslala na vítěznou vlnu.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat