21. června 2014 21:11 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT LN: Zbytečná nedůvěra. Íránci vyhodili trenéra předčasně

Íránský reprezentant Reza Ghoochannejhad si zoufá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Íránský reprezentant Reza Ghoochannejhad si zoufá. | foto: Reuters

Ať dopadne šampionát jakkoliv, končíš! Íránská fotbalová federace sáhla už po prvním utkání na mistrovství světa v Brazílii k netradičnímu postupu. Portugalský kouč Carlos Queiroz si bude bez ohledu na další výsledky svého týmu u reprezentace balit kufry.

Jistě, Írán na úvod rozhodně nepřesvědčil. V mysli fanoušků se možná ukotvil jako nudný celek bez nápadu, který ukopal s Nigérií jen bezbrankovou remízu. "Ale moji hráči si zaslouží sympatie. Kvůli ekonomickým restrikcím jsme ani nemohli odehrát všechny přípravné zápasy," řekl po utkání trenér Queiroz.

Po šampionátu se však s kádrem rozloučí. Jeho nadřízení si k tomuto rozhodnutí, ironicky řečeno, vybrali nejlepší možnou dobu. Íránský tým tak ztratil i zbytky své poslední motivace.

Přesto dokázal ve svém dalším vystoupení oslnit. Superfavorizovanou Argentinu trápil bezbrankovým skóre až do 91. minutě, kdy rozhodl o prohře Íránců Messi. 

Argentina sílu Íránců podcenila. Stejně jako jejich vlastní lidé.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky