29. července 2011 20:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

TIME OUT: O nejlepší lize, co máme

Sparta - Sarajevo (Řepka si vyřizuje názory se soupeřem). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sparta - Sarajevo (Řepka si vyřizuje názory se soupeřem). | foto: ČTK

PRAHA Není nic moc, ale je naše. Fanoušci si rádi postěžují, když mluví o úrovni první fotbalové ligy v Česku. Nemá cenu se opíjet falešnými představami. Ze Sparty se Barcelona nikdy nestane ani na Dukle asi nebude ani jednou vyprodáno. Přesto má soutěž divákům co nabídnout.

V minulé sezoně v ní padlo nejvíc gólů od rozdělení federace, to je přece dobrá reklama. Střelci přes prázdniny určitě nezapomněli, jak správně zamířit.

K tomu se musely kluby uskromnit a pochopit, že náklady a výnosy by měly být v rovnováze. I to přineslo pozitivní trend. Omezily se pohyby na soupiskách. Nemusíte se učit příliš nových jmen a pravděpodobnost, že znovu uvidíte v akci svého oblíbeného hráče, je hodně vysoká.

Další důvod, proč zajít přímo na tribunu? Třeba se podívat na Tomáše Řepku. Přes všechny spekulace je dobře, že ve Spartě zůstal, protože jiná osobnost, která k sobě umí připoutat na hřišti tolik pozornosti, tu kromě něj není.

Zajímavé bude také sledovat, jak bude pokračovat příběh mistrovské Plzně. Její titul nemusí nutně znamenat happy end, ale jen povedenou pointu jedné z kapitol pohádky.

Pořád si myslíte, že česká liga je nic moc? Nemusí to tak nutně platit. Také se dá říct, že jde o nejlepší ligu, jakou tu máme.