Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT: Vítězná prohra o vlastní čest

Sport

  20:30
Pouť Tomáše Berdycha prvním grandslamem letošního roku je u konce, ovšem se sklopenou hlavou se domů vracet nemusí… V opačném případě by to byl příliš krutý děj.

Český tenista Tomáš Berdych ve čtvrtfinále Australian Open, ve kterém s Rafaelem Nadalem prohrál foto: ČTK

Možná s Nadalem prohrál skvělý zápas, neprohrál však v důležité bitvě o svoje jméno, třebaže to bylo s ohledem na okolnosti v posledních dnech mimořádně těžké.

Pro Berdycha je důležité vědět, že má potenciál neustále tenisově růst. I když občas lituje některých svých neuvážených skutků…

Pravda, jeho nepodaná ruka vyvolala nešťastně moc negativních reakcí, na druhou stranu nelze pominout skutečnost, že v Melbourne předváděl – a není to přehnané – možná svůj životní tenis. Sršelo z něj sebevědomí, stal se překvapivě specialistou na zkrácené hry, jichž do včera vyhrál osm v řadě. A Nadal, druhý hráč světa, se dosud na turnaji neradoval tak emotivně jako po tomto skalpu.

Nakonec důkazem o tom všem je reakce australského publika, jež včera Berdychovi aplaudovalo vestoje, byť mu ještě před dvěma dny nemohlo přijít na jméno.

Byla by škoda, kdyby se místo na takový výkon v turnaji vzpomínalo víc na jedno hloupé gesto.

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...