4. prosince 2008 11:45 Lidovky.cz > Sport > Názory

Trapně korektní NHL

Brankář Buffala Ryan Miller chytá Averyho střelu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Buffala Ryan Miller chytá Averyho střelu. | foto: AFP

PRAHA Hokejový bouřlivák Sean Avery si od NHL vysloužil bezprecedentní trest. Vedení ligy mu zatím na neurčitou dobu zakázalo hrát, protože se neuctivě vyjádřil o svých bývalých přítelkyních, které nyní "randí" s jinými hráči NHL. Je to vůbec poprvé, co byl v zámoří hokejista suspendován za své výroky.

Vypovídá to o jediném: NHL je definitivně mrtvá. Po výpadku v podobě hráčské stávky se kdysi mocná liga potácí na okraji zájmu velkých médií v USA. A v obavě o svou image se bojí sebemenších kontroverzí - proto dostal Avery "flastr".

Tak tvrdý trest za výroky - jakkoliv hrubé - je fraškou. V NHL se speciálně určení hráči "oficiálně" mlátí do krve, v dresu Calgary se dál vesele prohání Todd Bertuzzi, který v roce 2004 brutálním faulem ukončil kariéru protihráče Moora - a "politicky korektní" liga potrestá hráče za pár hrubých slov? Směšné. A trapné.

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.