11. října 2008 14:58 Lidovky.cz > Sport > Názory

Trenérova štvanice

Trenér rada na včerejším tréninku.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér rada na včerejším tréninku. | foto: ČTK

PRAHA Nový trenér fotbalové reprezentace Petr Rada má pocit, že po něm novináři a fanoušci jdou, že čekají na jeho chybu. „Když někoho chcete uštvat, tak ho uštvete,“ řekl Rada magazínu deníku Sport před čtrnácti dny.

Těžko říct, zda si Rada, který po červnovém Euru nahradil ve funkci Karla Brücknera, jen dopředu vytváří obranný mechanismus, jak zamést s případnými kritiky, nebo se jeho nitro zmítá úzkostí z budoucnosti. Jisté je, že o tom, zda reprezentaci vede ten správný muž, hodně napoví dnešní večer, kdy se střetne český národní tým s Polskem, tedy dva favorité kvalifikační skupiny o postup na mistrovství světa.

Pokud Radovi svěřenci obstojí tak jako při srpnovém přátelském utkání v Anglii (2:2) možná z trenéra spadne nesmyslná paranoia. Pokud ale český tým selže, tak teprve Rada pozná, co je to kritika a tlak. A možná by pak hlavně pro něj bylo lepší, kdyby „štvanici“ přenechal odolnějším.

Martin Prachař

Autor

Martin Prachařmartin.prachar@lidovky.czČlánky