Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vízek: Česká liga je upracovaná a nekoukatelná

Sport

  11:17
PRAHA - Poměrně ostře hodnotí Ladislav Vízek českou první ligu po pěti odehraných kolech. "Abych pravdu řekl, tak liga je špatná. Sparta se Slávií nehraje dobře a od toho se vše odvíjí," říká český internacionál.

Ladislav Vízek (vpravo) se svým zeťem Vladimírem Šmicerem. foto: Lidové noviny

"Líbí se mi pouze Slovácko a Plzeň. Zbytek ligy hraje upracovaný a nekoukatelný fotbal. Kvalita je malá. Nedivím se, že lidi se do ochozů nehrnou. Sem tam se objeví slušný zápas, ale většinou to nestojí za moc," konstatuje Vízek. "O tom, že sestoupí někdo z trojice Bohemky a Kladno je víceméně jasno, takže nechápu proč ostatní hrají tak opatrně." dodává ještě. Pak už se podělí se svými tipy na šesté kolo.

Sobota:
Ml. Boleslav - Bohemians 1905, tip 1

Tutová jednička. Rozhodne kvalita, která je na straně domácích. Na můj vkus by Boleslav mohla hrát odvážněji, ale v tomhle zápase se projeví kvalita.

Plzeň - Kladno, tip 1

Také jasná 1 i když pozor, nikdy není vyloučeno, že tihle bojovníci ze spodu tabulky utlučou třeba remízu 0:0. Ale útočné kvality jsou tady jednoznančně na straně domácích.

Neděle:
Bohemians Praha (Střížkov) - Liberec, tip 2

Že by prohráli potřetí za sebou doma? Takhle špatný start do ligy nepamatuji. Ale Střížkov kvalitu nemá, navíc už se uvažuje o tom, že se bude hrát v Blšanech. Nemají domácí prostředí a Liberec má jistotu tří bodů.

Č. Budějovice - Baník, tip 2
To bude festival betonárky. Jeden gól maximálně. Je sice pravda, že Budějovice se Slavií nehráli špatně, ale tady favorizuji Baník.

Jablonec - Příbram, tip 1

Jablonec je doma velmi silný. Má dobrý tým a ví co hrát. Příbram nebude velká překážka.

Pondělí:
Slavia - Slovácko, tip 1

To by mohl být hezký útočný fotbal. Slovácko už porazilo Slavii v poháru, ale tentokrát si domácí už dají pozor. Navíc bez Švancary budou hosté poloviční.

Olomouc - Sparta, tip 0

Oba týmy budou po pohárech. Favoritem by mohla být Sparta, ale v Olomouci se na ní vždycky chtějí vytáhnout.

Brno - Teplice, tip 1

Dám Míru Beránka, protože je to kamarád (smích). Brno vstoupilo do ligy skvěle, mají i trochu štěstí, snad se je bude držet i proti Teplicím.

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj