Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Synek vyhrál semifinále

10:36
PEKING - Skifař Ondřej Synek suverénně postoupil do finále olympijského závodu. Ve své semifinálové jízdě dnes v Pekingu porazil i trojnásobného mistra světa Maheho Drysdalea z Nového Zélandu, který dojel třetí.

Synek semifinále vyhrál. foto: ČTK

Vicemistr světa Synek se ukázal ve skvělé formě, když vyhrál o 1,67 sekundy před Britem Alanem Campbellem, který v samém závěru předstihl i nejlepšího skifaře posledních let Drysdalea.

Úvodní semifinále nečekaně ovládl v nejrychlejším čase Švéd Lassi Karonen před olympijským vítězem Norem Olafem Tuftem a belgickým překvapením Timem Maeyensem. Na čtvrté nepostupové pozici zůstal německý adept na medaili Marcel Hacker.