19. února 2018 5:35 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Faivre byl vyloučen z francouzského olympijského týmu. Za ‚facku‘ v pozávodním hodnocení

Lyžař Mathieu Faivre byl vyloučen z francouzského týmu a musí opustit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžař Mathieu Faivre byl vyloučen z francouzského týmu a musí opustit... | foto: ČTK/APReuters

Pchjongčchang Lyžař Mathieu Faivre byl vyloučen z francouzského týmu a musí opustit olympijské hry v Pchjongčchangu. Důvodem bylo nevhodné vyjádření po dojezdu nedělního obřího slalomu, ve kterém šestadvacetiletý závodník obsadil sedmé místo. Přijde tak o možnost startovat v závodě smíšených družstev.

„Mathieu se z disciplinárních důvodů vrátí do Francie. Jeho komentáře po závodě neodpovídaly týmovému duchu, takže nebude nominován do závodu družstev,“ řekl agentuře AFP šéf francouzské sjezdařské reprezentace David Chastan.

Faivre, který na loňském mistrovství světa získal s francouzským týmem zlato, byl vyloučen za rozhovor po dojezdu obřího slalomu. „Jsem znechucen. Myslel jsem, že budu první, ale když jsem viděl (průběžné) páté místo, byla to pro mě facka,“ prohlásil.

Poté měl zhodnotit výsledek francouzských kolegů z reprezentace, protože Alexis Pinturault získal stříbro, Thomas Fanara byl pátý a Victor Muffat-Jeandet šestý. „To je opravdu moje poslední starost. Jsem tady kvůli sobě. Jestli ostatní dosáhli na výsledky, které chtěli, tak je to pro ně jen dobře,“ dodal.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!