12. února 2018 10:15 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Krčmářův stříbrný sprint vidělo na České televizi 1,18 milionu lidí

Michal Krčmář slaví druhé místo ve sprintu na ramenou českého realizačního týmu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Krčmář slaví druhé místo ve sprintu na ramenou českého realizačního týmu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Nedělní sprint biatlonistů na olympiádě v Pchjongčchangu sledovalo na ČT Sport 1,18 milionu diváků, což bylo 38 procent všech, kteří měli puštěnou televizi.

Sledovanost zaostala za sobotním sprintem žen, který vidělo o zhruba 70 tisíc lidí více a stal se vůbec nejsledovanějším biatlonovým závodem na obrazovkách ČT. Vyplývá to z informací České televize.

Zatímco v sobotu udělala českým divákům radost třetím místem Veronika Vítková, v neděli si dojel pro stříbrnou medaili Michal Krčmář.

Michal Krčmář na stupních vítězů.
Michal Krčmář a jeho skok radosti na stupních vítězů.

Vůbec nejsledovanější o uplynulém víkendu byl závod rychlobruslařek na 3000 metrů s účastí trojnásobné olympijské vítězky Martiny Sáblíkové, která skončila čtvrtá. 

Závod vidělo 1,42 milionu diváků, tedy téměř 53 procent lidí u televizních obrazovek.

Objem vysílání z letošní zimní olympiády na ČT je oproti minulosti výrazně omezený na 190 hodin. Důvodem je, že vysílací práva získala soukromá společnost Discovery Communications pro své kanály Eurosport.

ČTK