Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 12 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Ledecká se na stupních vítězů rozplakala. Sáblíkovou vezli v zácpě v protisměru

Ester Ledecká líbá svou zlatou medaili ze superobřího slalomu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ester Ledecká líbá svou zlatou medaili ze superobřího slalomu. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PCHJONGČCHANG Šokující vítězka superobřího slalomu Ester Ledecká měla při přebírání zlaté olympijské medaile v Pchjongčchnagu dojetím vlhké oči. V zákulisí se před slavnostní chvílí sešla s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou, kterou pro stříbro z páteční pětky vezli na ceremoniál v zácpě v protisměru.

Ledecká po příchodu na pódium hleděla do publika na svůj tým, při nástupu se malinko zpožďovala. „Bylo to ode mě trošku nervózní. Je to poprvé, takže si to můžu dovolit. Příště to snad bude lepší, jestli se mi to ještě povede,“ slíbila.

Při hymně si stále říkala, že není možné, že zvítězila. „A že mám strašnou radost za svůj tým, který si tohle zaslouží. Je úžasné, že se mi to povedlo,“ řekla. 

Na ceremoniál si do vlasů vložila oblíbená pírka, která si kupuje v Denveru. „Pro štěstí.“ 

Vítězné gesto Ester Ledecké.
Martina Sáblíková se stříbrnou medailí.

Měla vlhké oči dojetím a při rozhovoru s novináři vysvětlila, že jí to nakázala Sáblíková. 

„Řekla mi, že jestli nebudu slzet, že mě zmlátí. A já se jí trošku bojím, ona je silná,“ smála se Ledecká. 

„Říkala jsem: ‚Doufám, že uvidím pořádný slzy‘. Ester si to neuvěřitelně zaslouží. Já to s tou holkou strašně moc prožívám a jsem hrozně ráda, že se jí to povedlo už teďka. A že přibude další,“ uvedla Sáblíková.

Český olympijský tým takhle gratuloval Ester Ledecké:

17.února 2018 v 12:10, příspěvek archivován: 17.února 2018 v 13:39

VIDEO: Video Facebook Český olympijský tým 17. 2. 2018 12:10

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

Ester gratuluje celý #czechteam Bundy otočeny

Ledecká fandila Sáblíkové už při závodu na trojce, v kterém rychlobruslařská hvězda dojela čtvrtá, a prožívala i její páteční stříbrnou jízdu na pětce. 

Informace ale měla překvapivě z Česka od dědečka Jana Klapáče. „Do telefonu mi hlásil mezičasy. Já jsem měla svalovou křeč potom, co Martina dojela. Ona je fantastická,“ chválila Ledecká Sáblíkovou.

Rychlobruslařka prožívala nečekaný triumf Ledecké v hledišti hokejového zápasu s Kanadou v Kangnungu. Rovněž díky mobilu. 

„Sledovali jsme, jak tam naskakovaly mezičasy. A najednou se objevilo, že vede o setinu. To bylo neuvěřitelný. Několikrát jsme si tam pouštěli, jak dojela do cíle a nemohla tomu uvěřit. Všichni jsme okamžitě převraceli bundy a užívali si, že Ester má zlato,“ líčila Sáblíková.

Radost Martiny Sáblíkové

Radost Martiny Sáblíkové

Sáblíková si na krk pověsila v kariéře už šestou olympijskou medaili. 

Ke korejské stříbrné měla trnitou cestu v přípravě a pak i při samotném přesunu na slavnostní vyhlášení. Jelikož jsou v Koreji svátky, silnice jsou zacpané a ceremoniál Sáblíková nestíhala.

„Hektičtější cestu jsem nezažila. Auto jelo na blikačkách, řidič vystupoval z vozu a přemlouval ostatní, abychom mohli na ceremoniál. Byla i jízda v protisměru - najednou bylo auto před námi a my neměli kam uhnout. Musím říct, že jsem se docela bavila. Za začátku jsem spala, ale pak to stálo za to,“ vyprávěla Sáblíková.

Podobně jako Ledecká si poplakala a dokonce hned dvakrát. Poprvé ještě v zákulisí, když viděla reprezentační kolegyni na stupních vítězů. 

„Podruhý samozřejmě, když jsem nastoupila a uvědomila si, že mám zase placku na olympijských hrách. To jsou pocity, které se asi nedají popsat. Dojetí na správném místě,“ řekla.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...