11:57
Češi v akci
16.února 2018 v 12:00, příspěvek archivován: 16.února 2018 v 12:12

Začíná závod na 5000 m rychlobruslařek. Tabule naproti cílové rovince představuje jednu z největších favoritek. Trenér Novák tvrdí, že medaile budou za časy pod 6:56. https://t.co/FuRj1K2zJq

12:09
Rychlobruslení
Nizozemka Annouk van der Weijdenová zajela v první dvojici velmi kvalitní čas 6:54.17 minuty a stanovila mezník pro dalších pět dvojic. Její soupeřka, Běloruska Marjna Zujevová na ní ztratila více jak 10 vteřin.
12:00
Závod rychlobruslařek na 5000 metrů právě odstartoval první dvojicí.
11:22
Češi v akci
Takhle vypadá ryzí štěstí...
11:00
Češi v akci
Do startu závodu rychlobruslařek na 5000 metrů, ve které se v poslední šesté rozjížďce představí česká hvězda Martina Sáblíková, zbývá přesně hodina.
10:56
Lední hokej
Hokejový turnaj mužů na OH v Pchjongčchangu - skupina B: OSR - Slovinsko 8:2. Sborná vedla v polovině duelu 5:0, hattrickem se blýskl Kirill Kaprizov.
10:42
Slalom
Americká slalomářská hvězda Mikaela Shiffrinová překvapila svým 4. místem nejen sebe, ale také soupeřky. VÍCE ČTĚTE ZDE!
10:36
Zajímavost
Dle britského BBC se dostal norovirus, který je častým původcem průjmových onemocnění a gastroenteritid, už také mezi sportovce. Příznaky se projevily u dvou švýcarských olympioniků Fabiana Bösche a Eliase Ambühla.
09:47
Lední hokej

Hokejisté OSR vedou ve 34. minutě nad Slovinci 5:0 a dnešní program hokejového olympijského turnaje tak bude dle všeho zatím bez překvapení.

• OSR vs. Slovinsko, OH 2018: Rus Ivan Tělegin (7) překonává slovinského brankáře...

OSR vs. Slovinsko, OH 2018: Rus Ivan Tělegin (7) překonává slovinského brankáře Luku Gracnara (40), Mitja Robar (51) už jen v roli diváka. / Autor: ČTK/AP

09:22
Curling
Muži: Dánsko - Itálie 6:4, Norsko - Korea 7:5, Švédsko - USA 10:4, 12:05 Japonsko - Švýcarsko, Švédsko - V. Británie, Dánsko - USA, Kanada - Korea. Pořadí: 1. Kanada a Švédsko oba 3 výhry/0 porážek, 3. Velká Británie 2/1, 4. Itálie 2/2, 5. Japonsko 1/1, 6. Dánsko, Norsko, Švýcarsko a USA všichni 1/2, 10. Korea 0/3. Ženy: 3. kolo: Dánsko - Kanada 9:8, Korea - Švýcarsko 7:5, Švédsko - OSR 10:4. Pořadí: 1. Japonsko a Švédsko 3/0, 3. Velká Británie a Korea 2/1, 5. Švýcarsko, OSR, USA, Čína a Dánsko 1/2, 10. Kanada 0/3.
08:52
Zajímavost
Povedené, co říkáte?
16.února 2018 v 08:48, příspěvek archivován: 16.února 2018 v 08:54

The #Olympic rings and other iconic images made by #drones in the sky above the #WinterOlympics2018 medal ceremony stage last night. Photos courtesy of @johnpfulleruk, working in #pyeongchang on the TV broadcast https://t.co/HuEJO9lFcq

08:19
Zajímavost
Španělský snowboardista Regino Hernández oslaví historický úspěch na olympijských hrách v Pchjongčchangu nezvyklým tetováním. Po zisku bronzové medaile ve snowboardcrossu si musí nechat vytetovat obličej svého servismana. Hernández se před olympiádou s Lucou Triontem vsadil, že pokud získá medaili, nechají si na tělo vyobrazit podobiznu toho druhého. Šestadvacetiletý snowboardista obsadil třetí místo a získal pro Španělsko první medaili ze zimních her od bronzu Biancy Fernándezové Ochoaové ze slalomu v Albertville 1992.
08:12
Češi v akci
Nejlepšímu českému běžci Martinu Jakšovi se nepodařilo protlačit do elitní desítky jako v úvodním distančním závodu, v němž se blýskl devátým místem. Dnes se po pomalejším začátku zlepšoval a v cíli měl na šestnácté pozici odstup 1:21,3 na Colognu. Petr Knop obsadil 24. příčku, Aleš Razým uzavřel třetí desítku a 46. doběhl Michal Novák.
08:10
Medaile
Švýcar Dario Cologna vyhrál jako první běžec na lyžích v olympijské historii potřetí za sebou závod na 15 kilometrů. Čtyřnásobný vítěz Světového poháru Cologna si dojel pro čtvrté olympijské zlato suverénně. Kromě mety 1,5 km byl nejrychlejší na všech zbylých mezičasech a druhého Simena Hegstada Krügera porazil o 18,3 sekundy. Nor přidal druhou medaili po triumfu v nedělním skiatlonu, v němž byl Cologna šestý. Bronz vybojoval díky skvělému závěru čtvrtý muž ze skiatlonu Denis Spicov.
07:49
Češi v akci
Michal Novák je v cíli, závod zvládl za 36:42.4. Dobíhá také Aleš Razým, ten má čas zhruba o 43 sekund lepší, tedy 35:59.0, a patří mu průběžné osmé místo.
07:04
Takhle gratuloval Michalu Březinovi oficiální Twitter Českého olympijského týmu
16.února 2018 v 07:18, příspěvek archivován: 16.února 2018 v 07:23

Neskutečné načasování formy! Krasobruslař @brezinamichal ⛸ zajel na Olympijských hrách nejlepší krátký program sezóny a se ziskem 85,15 bodu postupuje z 9. místa do sobotních volných jízd! #czechteam https://t.co/p1cVbeWGq7

07:00
Češi v akci
Vyběhl Aleš Razým se startovním číslem šest
06:51
Češi v akci
Hned jako první se na patnáctikilometrovou trať vydal Čech Michal Novák.
06:42
Běh na lyžích
Už za pár minut, konkrétně v 7 hodin SEČ odstartuje závod mužů na 15km volnou technikou. Představí se v něm čtveřice Čechů Michal Novák, Aleš Razým, Martin Jakš a Petr Knop.