11. února 2018 15:00 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Teprve devatenáctiletá Francouzka Laffontová je olympijskou vítězkou v boulích

Perrine Laffontová se raduje z nečekaného olympijského zlata. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Perrine Laffontová se raduje z nečekaného olympijského zlata. | foto: Reuters

PCHJONGČCHANG Teprve devatenáctiletá lyžařka Perrine Laffontová je novou olympijskou vítězkou v boulích.

Na hrách v Pchjongčchangu se postarala o první medaili pro francouzskou výpravu a zlato přidala do své sbírky k titulu mistryně světa v paralelní jízdě i stříbru z hlavního závodu na loňském MS v Sierra Nevadě.

Ženy - jízda v boulích:

. Laffontová (Fr.) 78,65 b., 2. J. Dufourová-Lapointeová (Kan.) 78,56, 3. Galyševová (Kaz.) 77,40, 4. Anthonyová 75,35, 5. Coxová (obě Austr.) 75,08, 6. Naudeová (Kan.) nedokončila.

Před čtyřmi lety v Soči startovala Laffontová v 15 letech jako nejmladší olympionik z Francie v historii, tehdy obsadila 14. místo. 

Dnes už nenašla přemožitelku a z trůnu sesadila Justine Dufourovou-Lapointeovou. Jedna z tří kanadských sester, které všechny závodí v boulích, v šestičlenném finále dostala o pouhých devět setin bodu méně.

Bronz si v areálu Phoenix vyjela Julia Galyševová z Kazachstánu. Bez medaile zůstala úřadující mistryně světa Australanka Britteny Coxová, která byla pátá.

ČTK

Online reportáž | FOTBAL

Chelsea - Slavia
4:3
83
Žlutou kartu dostal Kepa (Chelsea)
Za zdržování.
82
Stoch dostal balon za vápnem a hned věděl co s ním. Opřel se do něj pravačkou, leč bránu překopl.
80
Willian potáhl míč směřem ke středu, aby mohl vysunout do křídla Azpilicuetu. Jemu se však pod nohy vrhl Bořil.

Najdete na Lidovky.cz