Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Abraham ukončil sezonu: I když je mizerná, mrzí mě to

Sport

  16:30
BRNO - Byla to sezona, jejíž předčasný konec snad ani nevadí. Vždyť motocyklista Karel Abraham v ní získal jen pět bodů a nejlépe byl 14. Přesto poté, co se rozhodl ji kvůli operaci ramene už nyní ukončit, říká: "Hrozně mě to štve a mrzí. I když sezona byla rozjetá příšerně, tak končit ji za půlkou je blbé."

Český motocyklový závodník Karel Abraham foto: Mafra - David Neff

Ale zdá se, že je rychlá operace nejlepší varianta. Aspoň budete fit na příští rok, že?
Ta operace ještě není domluvená, ale je velice pravděpodobná. Teď chodím na rehabilitace, budu je mít každý den a na začátku října ji asi podstoupím. I když byly i jiné verze.

Jaké?
Udělat tu operaci až po Valencii, posledním závodě sezony. Jenže po té operaci prý potřebuji minimálně tři měsíce, než mohu zase začít trénovat. A to je pozdě. Na prvních testech bych byl teprve na začátku svého zimního tréninku, což by negativně ovlivnilo i tu další sezonu.

Co váš program? Budete mít chuť se jet podívat na nějaké závody, protože tým za vás hledá náhradu.
Rád bych jel, nejspíš do Valencie. Ty nejbližší závody ve Španělsku a Asii nestihnu. Sice už máme letenky, ale propadnou. Myslím, že těsně po té operaci budu rád, že přežívám a po ní budu muset chodit na rehabilitace.

O konci sezony rozhodla bolest o víkendu při závodě v Misanu?
Ano. Myslel jsem si, že se to zlepší, jak jsem si dal dva týdny v klidu. Lepší to bylo, ale ne tak, jak bych si představoval.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat