Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Abraham ukončil sezonu: I když je mizerná, mrzí mě to

Sport

  16:30
BRNO - Byla to sezona, jejíž předčasný konec snad ani nevadí. Vždyť motocyklista Karel Abraham v ní získal jen pět bodů a nejlépe byl 14. Přesto poté, co se rozhodl ji kvůli operaci ramene už nyní ukončit, říká: "Hrozně mě to štve a mrzí. I když sezona byla rozjetá příšerně, tak končit ji za půlkou je blbé."

Český motocyklový závodník Karel Abraham foto: Mafra - David Neff

Ale zdá se, že je rychlá operace nejlepší varianta. Aspoň budete fit na příští rok, že?
Ta operace ještě není domluvená, ale je velice pravděpodobná. Teď chodím na rehabilitace, budu je mít každý den a na začátku října ji asi podstoupím. I když byly i jiné verze.

Jaké?
Udělat tu operaci až po Valencii, posledním závodě sezony. Jenže po té operaci prý potřebuji minimálně tři měsíce, než mohu zase začít trénovat. A to je pozdě. Na prvních testech bych byl teprve na začátku svého zimního tréninku, což by negativně ovlivnilo i tu další sezonu.

Co váš program? Budete mít chuť se jet podívat na nějaké závody, protože tým za vás hledá náhradu.
Rád bych jel, nejspíš do Valencie. Ty nejbližší závody ve Španělsku a Asii nestihnu. Sice už máme letenky, ale propadnou. Myslím, že těsně po té operaci budu rád, že přežívám a po ní budu muset chodit na rehabilitace.

O konci sezony rozhodla bolest o víkendu při závodě v Misanu?
Ano. Myslel jsem si, že se to zlepší, jak jsem si dal dva týdny v klidu. Lepší to bylo, ale ne tak, jak bych si představoval.

Autor: