Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Abraham ukončil sezonu: I když je mizerná, mrzí mě to

Sport

  16:30
BRNO - Byla to sezona, jejíž předčasný konec snad ani nevadí. Vždyť motocyklista Karel Abraham v ní získal jen pět bodů a nejlépe byl 14. Přesto poté, co se rozhodl ji kvůli operaci ramene už nyní ukončit, říká: "Hrozně mě to štve a mrzí. I když sezona byla rozjetá příšerně, tak končit ji za půlkou je blbé."

Český motocyklový závodník Karel Abraham foto: Mafra - David Neff

Ale zdá se, že je rychlá operace nejlepší varianta. Aspoň budete fit na příští rok, že?
Ta operace ještě není domluvená, ale je velice pravděpodobná. Teď chodím na rehabilitace, budu je mít každý den a na začátku října ji asi podstoupím. I když byly i jiné verze.

Jaké?
Udělat tu operaci až po Valencii, posledním závodě sezony. Jenže po té operaci prý potřebuji minimálně tři měsíce, než mohu zase začít trénovat. A to je pozdě. Na prvních testech bych byl teprve na začátku svého zimního tréninku, což by negativně ovlivnilo i tu další sezonu.

Co váš program? Budete mít chuť se jet podívat na nějaké závody, protože tým za vás hledá náhradu.
Rád bych jel, nejspíš do Valencie. Ty nejbližší závody ve Španělsku a Asii nestihnu. Sice už máme letenky, ale propadnou. Myslím, že těsně po té operaci budu rád, že přežívám a po ní budu muset chodit na rehabilitace.

O konci sezony rozhodla bolest o víkendu při závodě v Misanu?
Ano. Myslel jsem si, že se to zlepší, jak jsem si dal dva týdny v klidu. Lepší to bylo, ale ne tak, jak bych si představoval.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Grafton Recruitment Praha
Večerní směny ve výrobě | 17:00 - 1:30 | SLATINA

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč

Mohlo by vás zajímat