Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Adamczyková letos poprvé chyběla na pódiu, v Gudauri obsadila pátou pozici

Eva Adamczyková ovládla šampionát v Bakuriani. foto: Bóša/Svaz lyžařů ČR

Snowboardcrossařka Eva Adamczyková skončila pátá v závodě Světového poháru v gruzínském Gudauri. Po dvou medailových úspěších poprvé v sezoně nepostoupila do velkého finále, ale pak byla nejrychlejší v tom malém. Zvítězila Britka Charlotte Bankesová.
  11:22aktualizováno  14:24

Dvojnásobná mistryně světa Adamczyková vyhrála čtvrtfinálovou jízdu. Se štěstím se vyhnula karambolu, když těsně za ní spadly Francouzka Manon Petit Lenoirová a Švýcarka Sina Sigenthalerová, a pak předjela Leu Castovou z Francie.

Těsný souboj v semifinále už jí postup nepřinesl. Cílem projela třetí za vedoucí ženou Světového poháru Francouzkou Chloé Trespeuchovou a Australankou Belle Brockhoffovou. Olympijská vítězka ze Soči tak nemohla navázat na triumf ze Svatého Mořice a druhou příčku ze sobotního závodu v Gudauri.

Pak ale stylem start-cíl ovládla malé finále a díky pátému místu se posunula na čtvrtou příčku v průběžném hodnocení seriálu, do kterého se zapojila později.

„Pořád jsem se trápila se startem. V semifinále mi to nevyšlo tak ideálně jako minule. Hodně jsem kličkovala. Dělala jsem si to těžší chybami, které jsem dělala, bylo to kousek od postupu,“ uvedla Adamczyková v nahrávce pro média.

Ve finále to dlouho vypadalo na vítězství Trespeuchové, ale ze zadní pozice zaútočila mistryně světa z roku 2021 Bankesová, která poprvé v této sezoně vyhrála individuální závod. Druhá dojela Trespeuchová, třetí byla Brockhoffová.

Mužům stejně jako v sobotu kraloval Kanaďan Eliot Grondin, jenž ovládl čtvrtý z pěti závodů v této sezoně. Za ním dojeli Australan Cameron Bolton a Ital Omar Visintin.

Všichni tři čeští reprezentanti Kryštof Choura, Jan Kubičík a Radek Houser vypadli ve vyřazovacím předkole, které tentokrát nahradilo standardní kvalifikaci. Světový pohár ve snowboardcrossu bude pokračovat od 1. do 3. března ve španělské Sierra Nevadě.

SP ve snowboardcrossu v Gudauri (Gruzie):

Muži: 1. Grondin (Kan.), 2. Bolton (Austr.), 3. Visintin (It.), ....35. Choura, 45. Kubičík, 46. Houser (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. Grondin 460, 2. Hämmerle (Rak.) 272, 3. Bolton 237, ...15. Choura 86, 40. Kubičík 16, 45. Houser 12.

Ženy: 1. Bankesová (Brit.), 2. Trespeuchová (Fr.), 3. Brockhoffová (Austr.), ...5. Adamczyková (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 12 závodů): 1. Trespeuchová 380, 2. Moioliová (It.) 275, 3. Brockhoffová 255, 4. Adamczyková 225.

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...