Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Alkohol Jebavý nepil. V Coca Cole měl moc soli a pak se tomu smál, tvrdí mluvčí

Sport

  12:30
haag/praha - Zajímavý pohled měli televizní diváci v nedělní rozhodující dvouhře baráže o Světovou skupinu Davis Cupu mezi Nizozemcem Thiemem de Bakkerem a Lukášem Rosolem. Český deblista Roman Jebavý upíjel nápoj z láhve od Coca Coly a zapíjel jej kolou. Ihned po zápase začali fanoušci na sociálních sítích sedmadvacetiletého tenistu obviňovat, že měl v láhvi alkohol. „To naprosto odmítám,“ řekl serveru Lidovky.cz mluvčí českého týmu Karel Tejkal.

Roman Jebavý (vpravo) nabízí nápoj nevalné chuti deblovému parťákovi Adamu Pavláskovi. foto: Reprofoto ČT Sport

Pane Tejkale, jak si vysvětlujete televizní záběry, na kterých Roman Jebavý vypadá, že kolou zapíjí alkohol?
Naprosto odmítám, že by hráči během zápasů popíjeli alkohol. Roman se ve zmíněném momentu smál tomu, že v nápoji, který realizační tým připravuje hráčům po zápase, je příliš moc soli a chtěl po ostatních členech týmu, včetně Adama Pavláska, aby jej také odchutnali. Všichni se tomu pak smáli.

Takže Jebavý pil kolu se solí?
Ano, je to tak. Profesionální sportovci normálně míchají sladké se slaným. Na tom není nic zvláštního. Roman se akorát smál tomu, že tam jeden ze členů týmu dal té soli moc a nedalo se to pít. Kluci to ochutnávali a soutěžili mezi sebou.

Roman Jebavý (vpravo) promlouvá spolu s deblovým parťákem Adamem Pavláskem.
Romana Jebavého časté hlášení chyb nohou překvapila.

Na začátku zápasu však Jebavý zařval do výměny a musel jej uklidňovat supervizor zápasu. Co na to říkáte?
Ano, Roman Jebavý se spontánně ozval, když letěl míč na zadní lajnu a byl za to rozhodčím napomínán. Navíc rozhodčí přišel přátelsky a bral to s úsměvem. Nic víc bych za tím nehledal.

Takže vylučujete, že by Jebavý v průběhu nedělních dvouher pil alkohol?
Kdyby Roman seděl na lavičce šest nebo sedm hodin a byl opilý, choval by se úplně jinak nemyslíte? Takže celá ta kauza je jen bouří ve sklenici vody.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat