Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Američané stráví v čínském vězení 10 dní

Sport

  13:41
PEKING - Šest amerických aktivistů, kteří protestovali v Pekingu kvůli situaci v Tibetu, zůstane deset dní za mřížemi. Pekingská policie, která to dnes oznámila, se k tomuto kroku odhodlala po opakovaných demonstracích poprvé od začátku her. Informovala o tom agentura DPA.

Protesty za svobodu Tibetu foto: AFP

Organizace Studenti za svobodný Tibet šestici identifikovala jako americké občany, kteří se neúčastnili protestů, jen je dokumentovali. Policie je zatkla v úterý. Američané vyzvali prostřednictvím svého velvyslance v Pekingu čínskou vládu k respektování lidských práv, svobody projevu a vyznání během konání her i po nich.

K zadržení svých občanů se ale velvyslanectví nechtělo přímo vyjadřovat. Doposud byli protestující cizinci většinou několik hodin zadržováni a pak vyhoštěni. V prohlášení policie udává, že se jedná o jednu osobu jménem Thomas a pět dalších zahraničních návštěvníků, kteří se podle čínských úřadů provinili proti veřejnému pořádku.

Po celkem osmi demonstracích bylo od 6. srpna zadrženo a vyhoštěno 45 členů skupiny, která bojuje za svobodu pro Tibet.
Autoři: ,

Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA
Rozdáváme tělové mléko Kind od Mádara ZDARMA

Kosmetiku Mádara určitě od nás už znáte – potkat jste je mohli veletrhu FOR KIDS v Praze nebo také v nedávném v uživatelském testování, kde jsme...