Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bajc: Škoda že jsme s Jandou nezačali dřív

Sport

  11:17
LIBEREC - Po tváři mu zase poskakoval onen nenapodobitelný rošťácký úsměv. Slovinský kouč Vasja Bajc pomáhá v Liberci Jakubu Jandovi ladit formu a klade mu na srdce, ať techniku skoku radši s reprezentačním trenérem Richardem Schallertem vůbec neprobírá.

Jakub Janda, vrátí se zpět na trůn? foto: Lidové noviny


Sledujte kontinuální on-line z MS v Liberci ZDE

Vyhrajte čepici Jakuba Jandy ZDE


* Bavíte se někdy se Schallertem o Jandovi?

Ne. O Kubovi diskutuju jen s Davidem Jiroutkem, který ho trénoval v Dukle a teď vede béčko reprezentace. A Kubovi jsem radil, ať se s „Ritchiem“ o technice skoku nebaví.

* Pročpak?

Dva týdny Kubu nevidím, a když se pak potkáme, zjistím, že je zase trochu dole a v hlavě má nějaké zvláštní informace. Ritchie mu prý většinou povídá, že jeho skoky jsou OK, i když OK nejsou. Alespoň ne v souvislosti s Jandovou technikou.

* V čem je dnešní Janda jiný než Janda z dob své oslnivé slávy?

Ještě není stoprocentní, teď je na čísle 92. Škoda že jsme spolupráci neobnovili dřív. Druhý problém je v tom, že s ním kvůli povinnostem u tureckých skokanů nemohu být častěji. Takhle jsme ztratili tři čtyři měsíce. Důležité ale je, že už zase pravidelně boduje a má motivaci i pro další olympijskou sezonu.

* Nepřemýšlíte někdy o tom, věnovat se před olympiádou ve Vancouveru pouze Jandovi?

Především nevím, co se tady v Čechách bude dít. To tady nevíte nikdy... (směje se) Kuba chce, abych s ním pokračoval, ale nejdřív musím zjistit, co by na to řekli v Turecku, kde mám smlouvu do roku 2011. Sice ji mohu zrušit, ale nevím, jestli v Čechách mají tolik prachů. (smích) V Turecku mají třeba 500 milionů eur na univerziádu.

* Je pravda, že jste v létě inicioval návrat k někdejší spolupráci?

Napsal jsem Kubovi SMS, že se můžeme potkat, až bude mít cestu do Kranje. Tam mi povídal, že skončí, že mu to nejde a má toho dost. Tak jsem na něj spustil: Přece nemůžeš skončit jako předposlední skokan na světě! To není tvoje úroveň! Přece musíš bojovat! No a pak jsme si sedli s Ritchiem, šéfem úseku Leošem Škodou a dohodli se. Nějak to jde, ale vím, že tu je dost lidí, kteří Jakubovi úspěch nepřejí.

* O Jandovi se říkalo, že potřebuje zvednout psychiku. Daří se to?

Je na tom líp. Ve středu jsem mu říkal, že měl při tréninku špatný podmínky, ať se tím neotravuje. Jenže on měl zase hlavu dole, začínal brečet. Tak mu říkám: Dám ti přes prdel! Jdeme dál, zítra je nový den. To víte, po každém špatném skoku vám hlava zblbne a dobrý skok vám ji zase dá do pořádku.

* Čtvrteční trénink se Jandovi docela povedl ne?

Dopoledne udělal dva superskoky, zkusil si novou kombinézu, měl perfektní nájezdovou rychlost.

* Co se dá od Jandy v sobotním závodě čekat?

Tenhle můstek je specifický, parabola letu je na něm dost nízká. Všechno se bude točit kolem větru, každý závan bude mít velký vliv na výkon. Skokan může klidně klesnout i o dvacet míst.

* Jandovi budete mávat vy, nebo Schallert?

Schallert. Řekl jsem mu: Tohle je tvoje práce...

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!