21. června 2008 11:37 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Baroš prý na ME sprostě nadával Brücknerovi

Baroš se zase předvedl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Baroš se zase předvedl. | foto: ČTK

PRAHA Po vyřazení české fotbalové reprezentace v základní skupině mistrovství Evropy se prý do trenéra Karla Brücknera ostře opřel útočník Milan Baroš. Šestadvacetiletý hráč podle sobotního vydání deníku Blesk osmašedesátiletému kouči po prohře 2:3 s Tureckem v ženevském hotelu sprostě nadával.

"Jdi do pr..., dědku!" řekl Brücknerovi na chodbě hotelu Kempinski údajně Baroš, který byl podle listu ukřivděný z role náhradníka. Dokonce prý chtěl odjet ze šampionátu už po prvním utkání s domácím Švýcarskem, ke kterému vůbec nenastoupil. "Slyšel jsem o tom," citoval Blesk jednoho z reprezentantů, který si však nepřál být jmenován.

Šéf Českomoravského fotbalového svazu Pavel Mokrý slíbil, že celá záležitost bude důsledně vyšetřena. "Nikdo z realizačního týmu nic neříkal, slyším to poprvé od vás. Ale jestli je to pravda, tak se z toho musí vyvodit důsledky. Něco takového je nepřípustné," řekl Blesku. "Vyšetříme to. Musíme být přísní. Tohle si hráč nesmí dovolit," dodal.

Manažer reprezentačního týmu Vlastimil Košťál incident mezi Barošem a trenérem Brücknerem popřel. "Po zápase jsem byl s fotbalisty i celým realizačním týmem na hotelu a žádné projevy frustrace tam nebyly. Naopak, hráči trenéra na rozloučenou vytleskali," prohlásil.

ČTK