Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Basketbalista měl vydělat miliardy dolarů obchodem s Coca-Colou, byla to jen chyba na webu

Sport

  8:18
CLEVELAND - Přestože byl americký basketbalista Channing Frye vyměněn v NBA z Clevelandu do Los Angeles Lakers už v únoru, stále má na svůj bývalý tým vliv. Cavs si kvůli němu myslí, že jejich rozehrávač José Calderon je miliardář.

Španělský rozehrávač ve službách Clevelandu José Calderon. foto: Reuters

Frye totiž v průběhu sezony vygooglil, že šestatřicetiletý Calderon má jmění ve výši 2,2 miliardy dolarů, protože vlastní akcie firmy jménem FEMSA vyrábějící lahve pro Coca-Colu. Frye okamžitě rozšířil novinku v týmu a tenhle drb se posílal mezi spoluhráči rychleji než míč při zápase.

„Všichni o tom mluvili. Pokaždé když udělal na hřišti něco dobře, tak všichni říkali: Dobře José, ale tobě je to stejně jedno, když máš dvě miliardy,“ řekl nováček Cavs Cedi Osman.

Hraní v NBA je jeden z mála typů zaměstnání, kde lidé přesně vědí, kolik každý jednotlivý hráč bere peněz. Skoro všichni hráči pak rozjíždějí různé vlastní projekty, aby pomohli své osobní značce a vydělali peníze navíc. Nebylo by se tedy čemu divit, když by se Calderon opravdu v byznysu s Coca-Colou angažoval.

Bohužel to není pravda.

„Nejsem to já. Přál bych si to, abych měl tolik peněz, ale není to tak a ten drb není pravdivý,“ řekl Calderon.

Opravdoví miliardáři se totiž jmenují Jose a Francisco Jose Calderon Rojas a jsou Mexičané. Calderon je Španěl.

Španělský basketbalista ve službách Clevelandu José Calderon (vlevo) při utkání s Detroitem. Brání ho Reggie Jackson.

Další hráč Clevelandu Kevin Love jednou odpověděl na otázku ohledně spekulací o své výměně citátem od Winstona Churchilla. „Lež oběhne půl světa dřív, než má pravda příležitost si natáhnout kalhoty.“ V tomhle případě to platilo perfektně.

„V průběhu sezony se mě na to ptali skoro v každém týmu, se kterým jsme hráli. Bylo to neskutečné,“ vypráví Calderon. I přes jeho přísahu, že není miliardářem, mu většina týmu stále nevěří.

01.května 2018 v 08:56, příspěvek archivován: 20.května 2018 v 22:15

The NBA really just a side job for José Calderón https://t.co/kgrd2L2U1y

„Je to takový interní vtip, i když vlastně nevíme, jestli je to vtip, nebo ne. Několikrát jsme ho už nechali zaplatit týmovou večeři. Přinesli účet a od stolu se ozvalo, dejte to tomu miliardáři,“ říká s úsměvem LeBron James, který má podle stejné stránky jmění v hodnotě přibližně 400 milionů dolarů.

Co Calderon nechápe, je fakt, jak mu může být připisováno cizí jmění.

„Nemám rodinu v Mexiku. Jsem ze Španělska a tenhle člověk opravdu nejsem já. Ostatní informace ale jsou v google pravdivé. Mám tři syny, jsou tam správně týmy, za které jsem hrál a spousta dalších věcí. Jen nesedí to bohatství,“ pokračuje Calderon.

Chyba na webových stránkách

Chybu udělala webová stránka CelebrityNetWorth.com, kde se mohou lidé shánět po informacích ohledně bohatství slavných lidí. Podle jejich šéfa Briana Warnera došlo k chybě systému, který propojuje informace skrze Google.

„Používáme na propojování informací systém od googlu a ten prostě nedokáže rozlišit, když se lidé jmenují hodně podobně. Basketbalista je José Calderon a obchodník z Mexica José Calderon Rojas. Když se to rozšířilo, přišel nám nespočet naštvaných emailů, ať to koukáme opravit,“ řekl Warner.

Španělský basketbalista José Calderon se soustředí před zápasem play off s Bostonem.

Během jednoho dne si web s chybou prohlédlo přes deset tisíc lidí a profil Joseho Calderona Rojase se dostal do deseti nejprohlíženějších na stránce.

Basketbalista Calderon má kolem svého jména i další zvláštnosti. Borec, který si basketbalem vydělal přibližně 84 milionů dolarů je ve Španělsku spoluvlastníkem prasečí farmy. Možná skrze ni vydělá v budoucnu miliardy, aby dostál své pověsti na internetu.

01.května 2018 v 19:56, příspěvek archivován: 20.května 2018 v 22:15

Jose Calderon has an actual net worth of $2.2 billion dollars...he just playing for the Cavs on the side https://t.co/lv0Z1Eit9W

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat