Clippers si v NBA vylepšili rekord v počtu domácích výher

10:50
NEW YORK - Basketbalisté Los Angeles Clippers vyhráli v NBA dvanáctý domácí zápas za sebou, což se jim ještě nikdy nepodařilo. V sobotu porazili Golden State 115:89 a právě před tímto soupeřem si upevnili prvenství v Pacifické divizi. V týmu Clippers opět zářil Chris Paul, autor 27 bodů a devíti asistencí.

Basketbalisté Los Angeles Clippers DeAndre Jordan (vpravo) a Caron Butler foto: ČTK

Zápas rozhodla hned první čtvrtina, po níž domácí mužstvo vedlo rozdílem 23 bodů. Stovka padla už před koncem třetí části hry, až potom losangeleský celek s vědomím velkého náskoku polevil. "O poslední čtvrtině bych raději nemluvil. Prostě převládl pocit, že už máme odpracováno," prohlásil trenér vítězů Vinny Del Negro. Minnesotě opět vypadl ze sestavy nejlepší střelec Kevin Love, který si ve čtvrtečním utkání v Denveru obnovil zlomeninu pravé ruky.

Kvůli stejnému zranění už čtyřiadvacetiletý olympijský vítěz z Londýna musel vynechat úvodní tři týdny tohoto ročníku. Timberwolves bez něj doma podlehli 97:102 Portlandu, který dal bezmála polovinu bodů z trojek. New York Knicks zvítězili v Orlandu 114:106 především díky 40 bodům Carmela Anthonyho. Zápas Dallasu s New Orleansem rozhodlo až prodloužení, po němž se z vítězství 99:96 radovali hostující Hornets.

3. Denver 35 19 16 54,3
4. Minnesota 30 15 15 50,0