Knicks jsou doma stále neporaženi, poradili si s Lakers

10:01
NEW YORK - Domácí neporazitelnost basketbalistů New Yorku Knicks trvá i po zápase s Los Angeles Lakers. Lídr Východní konference zvítězil 116:107 a před vlastními diváky v Madison Square Garden vyhrál i devátý zápas v sezoně. Takovou sérii zažili Knicks naposledy v sezoně 1992/93.

Basketbalista New Yorku Knicks Carmelo Anthony foto: ČTK

Strůjcem úspěchu byl Carmelo Anthony, který už v první čtvrtině nastřílel 22 bodů, když proměnil devět z deseti střel, a celkem se dostal na třicet. Jeho čas na palubovce přitom omezilo na pouhých 22 minut zranění kotníku, které by ale nemělo být vážné. Kobe Bryant v dresu Lakers dal o bod víc, na palubovce strávil ale jednou tolik času.

Drtivý nástup newyorského týmu znamenal ve druhé čtvrtině vedení o 26 bodů. Lakers už pak čtvrtou prohru za sebou nedokázali odvrátit, výsledek byl zvlášť hořký pro nového kouče losangeleského velkoklubu Mika D'Antoniho, který se v minulé sezoně musel poroučet právě od Knicks. "Carmelo byl v první čtvrtině neuvěřitelný. A my máme před sebou spoustu práce," konstatoval D'Antoni, který stále postrádá zraněné hvězdy Paua Gasola a Steva Nashe.

O soupeři kouč řekl, že v současnosti hraje tak, jak si přál za svého působení u týmu. Knicks mají v celé NBA nejméně ztrát míče a nejvíce úspěšných trojek. "Chtěl jsem je porazit. Chtěl jsem porazit Lakers, ale nemělo to nic společného s Mikem (D'Antonim)," řekl po utkání Anthony, jenž se v předchozí sezoně pod D'Antoniho vedením trápil a spekulovalo se i o jejich sporech.

Lepší bilanci než Knicks má v lize už jen Oklahoma, protože dosud druhé San Antonio prohrálo s Portlandem 90:98 a připsalo si druhou porážku za sebou. Nováček ligy Damian Lillard přispěl k výhře Trail Blazers osobním rekordem v podobě 29 bodů.

2. Utah 23 13 10 56,5
3. Minnesota 19 10 9 52,6